اخبار

مهندس هاشمی تاکید کرد: دامنه ارتباط کانونهای اجتماعی با ورزش تقویت شود

مهندس هاشمی تاکید کرد: دامنه ارتباط کانونهای اجتماعی با ورزش تقویت شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت:پیوند مردم با تربیت بدنی و رسوخ ورزش در بین اقوام و طوایف موجب گسترش روحیه نشاط و شادابی در جامعه خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، مهندس علی اوسط هاشمی شامگاه امروز در دیدار با معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: دعوت مردم به ورزش و ایجاد فضاهای پرنشاط، مردم را از یکجا نشینی و کم تحرکی نجات می دهد.
وی ضمن انتقاد از عدم جنب و جوش در محلات، افزود: امروزه بر خلاف چند دهه گذشته هیچ جنب و جوشی در محلات دیده نمی شود و زندگی آپارتمان نشینی انسانها را یکجانشین بار آورده است.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ورزش باید در زندگی آپارتمان نشینی نفوذ کند، بیان داشت: اداره ورزش و جوانان می تواند در طی تفاهم نامه ای با شهرداری در فضاهای آپارتمان نشینی قطعه زمینی را به رشته های مختلف ورزشی اختصاص دهد.
وی فقر نگاه به حق زنان را در جامعه امروزی مهم ارزیابی کرد و گفت: فقر فکری در مورد زنان منجربه عدم حضور آنان در فضاهای ورزشی شده است.
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه ورزش ایران در دنیا اشاره کرد و گفت: در جریان تحریم های برخی کشورهای دنیا علیه ایران، تریبون ورزش ایران توانست با تکیه بر رسانه نگاه دنیا را به خود جلب کند.
وی ورزش سیستان و بلوچستان را به تریبون ورزش ایران در دنیا تشبیه کرد و ادامه داد: ما از طریق ورزش می توانیم به احیای حق مردم این استان بیاندیشیم.
مهندس هاشمی از امضای تفاهم نامه سه جانبه ای بین استانداری سیستان و بلوچستان، وزارت ورزش و جوانان و معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این تفاهم نامه به منظور برقراری برخی جشنواره های ملی به میزبانی سیستان و بلوچستان به امضا خواهد رسید.
در ابتدای این دیدار 'غلامرضا شعبانی بهار' معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بر ترویج ورزش های همگانی در بین دستگاههای اجرایی و ادارات تاکید کرد و گفت: ایجاد روحیه شاداب و پرنشاط در بین کارکنان موجب گسترش سطح پاسخگویی به ارباب رجوع خواهد شد.
وی تصریح کرد: ورزش قهرمانی و همگانی لازم و ملزوم یکدیگر است و این موضوع از مباحث جدی وزارت ورزش و جوانان است که به آن پرداخته می شود.
شعبانی بهار بیان داشت: در دهه فجر امسال 10 پروژه ورزشی درسیستان و بلوچستان به بهره برداری می رسد که با افتتاح آنها 16 هزار متر مربع به فضاهای ورزشی استان اضافه خواهد شد.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره وضعیت ورزش سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع ورزش این استان با دارا بودن جایگاه شانزدهم کشور متوسط و زیر متوسط است و عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان نیز زیر متوسط اما نسبت به گذشته رو به پیشرفت است.


۳۰ دی ۱۳۹۳ ۱۹:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید