اخبار

جلسه سلامت و امنیت غذایی

جلسه سلامت و امنیت غذایی
برگزاری جلسه سلامت وامنیت غذایی به ریاست مهندس حسنی و با حضور سایر اعضا

در ابتدای جلسه مهندس ایوب کرد ، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت مدافعان سلامت ، در خصوص افزایش و شیوع بیماری کرونا در سطح دنیا ، کشور ، استان و شهرستان ، شلوغی بازار و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط همه آحاد جامعه توضیحاتی ارائه نمود.

وی همچنین به مواردی همچون واکسیناسیون اطفال و لزوم مراجعه والدین به مراکز جامع سلامت و خانه بهداشت ، بیماری تب کریمه کنگو، بیماری مالاریا ، بیماری التور اشاره و خواستار همکاری ادارات و همکاری شهروندان ضمن رعایت موازین بهداشتی شد.

فرماندار:

ضمن عرض خداقوت و اشاره به وضعیت بیماری کرونا ، ابتلای تعدادی از شهروندان به این بیماری و ابراز خرسندی از حال مساعد مبتلاشدگان بیماری کرونا در شهرستان و لزوم هوشیاری و رعایت مضاعف باتوجه به گسترش و شیوع بیماری ، مهمترین عوامل آلودگی به این بیماری را دید و بازدیدهای خانوادگی ، برگزاری تجمعات و مراسمات عروسی و تردد غیرضروری به شهرستانهای همجوار دانست و خواستار رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی و پرهیز مردم از تردد و مراجعات غیرضروری به بازار شد.

مهندس حسنی در ادامه افزود : می طلبد که آب و فاضلاب استان باتوجه به تناسب رشد جمعیت در شهرستان در رابطه با مشکل آب نسبت به تعهدات خود عمل نماید که در غیر اینصورت شاهد مشکلات و بیماری های زیادی منجمله بیماری التور خواهیم بود.

وی در پایان نسبت به پیگیری و اجرای موارد ذیل تاکید نمود:

1-الزام بانکها و ادارات پرتردد به توزیع ماسک به مراجعین

2-الزام اجرائیات شهرداری به ساماندهی میوه فروشان سیار و وانت بارها

3-ساماندهی مرغ فروشی ها و ایجاد مکان جدید خارج از شهر

4-کنترل ورود دام از کشورهای همسایه باتوجه به درپیش بودن ایام عید سعید قربان

5- ازدواج در سنین پایین که منشاء آن باورهای اجتماعی مردم است سبب وارد آمدن آسیب جدی به سلامت خانوده هاست که باید از طریق ادارات ذیربط و حوزه قضایی برای حفاظت از حقوق کودکان اقدام موثر انجام پذیرد.


سلامت و امنیت غذایی
سلامت و امنیت غذایی

 

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید