اخبار

جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا

جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا
برگزاری جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا با محوریت تنظیم و تعدیل بازار به ریاست مهندس حسنی فرماندار و با حضور سایر اعضا

در ابتدای جلسه معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار ، بخشدار مرکزی ، رئیس مرکز بهداشت و جمعی از اعضا ارائه گزارش و به بیان مسائل ، مشکلات ، پیشنهادات و راهکارها پیرامون پیشگیری و کنترل بیماری کرونا و کاهش ازدحام و شلوغی بازار و اصناف پرداختند.

فرماندار ضمن تبریک ایام ماه مبارک و لیالی پرفیض قدر و همچنین تقدیر و تشکر از اعضای ستاد که شبانه روز در راستای خدمت به مردم زحمت می کشند ، شرایط حساس کنونی ، ازدحام و شلوغی بازار و اصناف را دغدغه اصلی مسئولین و مردم باتوجه به بحران بیماری کرونا برشمرد و در ایام منتهی به عید فطر باتوجه به افزایش ازدحام و شلوغی بازار ، بر تشدید نظارت و کنترل ، برخورد با متخلفین ، رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم و اصناف تاکید نمود.

در پایان موارد ذیل مصوب گردید:

1-کلیه واحدهای صنفی موظف به رعایت دستورالعمل ستاد و پروتکل های بهداشتی بوده و با هرگونه تخلف از دستورالعمل و اجرای آن ، برخورد و اعمال قانون گردد.

2-کمیته بازرسی ستاد بحران و ستاد تنظیم بازار با جدیت بیشتر نسبت به کنترل بازار و نظارت برآن و جلوگیری از هرگونه تخلف و تجمعی اقدام نمایند.

3-درخصوص جمع آوری دست فروشان و خودروها و واحدهای فروش سیار از سطح شهر ، معابر ،پیاده روها و خلوت سازی آنها ، با انتخاب مکان مناسب توسط شهرداری(میدان ورودی سیب ) و هدایت آنان به مکان جدید با همکاری نیروی انتظامی ، سریعا اقدام گردد.

4-در خصوص توقف غیرمجاز ، تردد ، تجمع و ایجاد شلوغی خودروها در خیابانهای اصلی و پرازدحام  ، واحد اجرایی شهرداری با همکاری نیروی انتظامی در قالب انعقاد قرارداد،  نسبت به رهاسازی مسیر ، خلوت سازی و اعمال قانون با افراد متخلف اقدام نمایند.

5-شهرداری ها و دهیاران در سطح شهرستان با هماهنگی مرکز بهداشت نسبت به ضدعفونی مستمر اماکن عمومی و محل های پرازدحام شهر و روستا اقدام کنند.


بحران کرونا و تنظیم بازار
بحران کرونا و تنظیم بازار
بحران کرونا و تنظیم بازار

 

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید