اخبار

جلسه ستاد مدیریت بحران بامحوریت بیماری کرونا

جلسه ستاد مدیریت بحران بامحوریت بیماری کرونا
برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان بامحوریت پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا به ریاست مهندس حسنی فرماندار و با حضور سایر اعضا

جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بحران کرونا ویروس در سطح ملی ، استانی و شهرستانی توسط مهندس کرد رئیس مرکز بهداشت شروع و کلیه اقدامات انجام شده و تمهیدات اعضا طبق مصوبات ستادو نیز اخرین موارد درخواستی ، مشکلات و پیشنهادات جهت کنترل و پیشگیری و نظارت بر مدیریت بیشتر بحران بیان شد.

فرماندار با بیان موضوعات مهم راجع به بحران فعلی و نقش مهم و تعیین کننده مردم و آحاد مختلف جامعه در همراهی و همدلی برای اجرای موارد مقابله ، پیشگیری و کنترل بحران ، استفاده از حداکثر ظرفیت امکانات موجود شهرستان و رایزنی جهت استفاده از امکانات استانی توسط اعضای ستاد در راستای کنترل بیشتر، استفاده از نیروهای انسانی در هر لباسی اعم از علماو معتمدین گرامی،دهیاران و شوراها،جوانان و بانوان، دستگاه های غیردولتی و دولتی ، خصوصا آموزش و پرورش و داوطلبین فعال در راستای آگاهی بخشی هرچه بیشتر جامعه شهری ، روستایی و عشایری از این بیماری و راه های کنترل وپیشگیری آن ، موارد ذیل را مصوب و دستور آنی جهت اجرای مصوبات را صادر نمود.

1-باتوجه به دستور مستقیم ریاست محترم جمهور بر اماده باش کامل کل کشور ، کلیه دستگاه های دولتی و غیردولتی تا پایان مرداد ماه 1399 بصورت مستمر و مستقر در محل خدمت ، آمادگی کامل جهت مواجهه با بحران کرونا ویروس را داشته باشند.

2-جهت اگاهی بخشی همه احادجامعه و خطرات ابتلا به این ویروس و راه های پیشگیری و کنترل آن ، از همه ابزارهای موجود در شهرستان حداکثر استفاده صورت پذیرد از جمله :ایجاد گروه ها و تیم های مبلغ اعم از دهیاران و شوراها ، فعالان اجتماعی و انجمن های مردمی ، حوزه های علمیه و مبلغین دینی،استفاده از تریبون های آزاد ، عمومی و دولتی جهت اعلام هشدارها ، آماده باش و وضعیت حاد فعلی  وتشویق مردم به ماندن درخانه و عدم تردد غیرضروری در شهرستان و استان و خارج از استان.

3-کلیه دستگاه های اجرایی ، دولتی ،نهادها و اعضای ستاد بحران بصورت یکپارچه و در قالب و قامت بهداشت و درمان بوده و همکاری لازم را با دبیر ستاد داشته باشند.

4-ادامه نظارت مستمر بر تعطیلی اصناف غیرضروری ، ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی و پرتردددر شهرستان توسط کمیته بازرسی ستاد.

5-کنترل و نظارت بیشتر بر اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار در جهت تامین مایحتاج ضروری مردم علی الخصوص خبازی ها ، جایگاه های عرضه سوخت و گاز مایع، فروشگاه ها و سوپرمارکت ها و برخورد قانونی و قضایی با متخلفان.

6-تشدید اقدامات پست های کنترل سلامت در ورودی های شهرستان و جلوگیری از ورود هرگونه مسافر نوروزی مورد دار در شهرستان.

7-در جهت آگاهی بخشی به جامعه ، سعی بر بیان واقعیت ، شفاف سازی و جلوگیری از ایجاد رعب و وحشت باشد.

8-در راستای خلوت نمودن مکانهای شلوغ و پرتردد خصوصا در ادارات ، مدیران با هماهنگی مدیران استانی خود برنامه دورکاری در منزل بشرط استقرار و قابل دسترس بودن در شهرستان و ایجاد طرح زوج و فرد و حذف موارد خدمات غیرضروری ، ادارات را خلوت نمایند تا از ازدحام کاسته شود.

9-کلیه اعضای اداری و اعضای ستاد ، نهایت همکاری را در راستای مقابله با بحران کرونا ویروس از طرق مختلف همچون تامین اقلام بهداشتی، ایجاد درمانگاه موقت هلال احمر شهرستان در صورت امکان، ایجاد بیمارستان صحرایی موقت ، در اختیارقراردادن تجهیزات و نیروی انسانی ، برگزاری کارگروه ها و کلاس های آموزشی در سطح شهرستان بصورت حضوری یا مجازی را داشته باشند.

#کرونا_را_شکست_می دهیم

کرونا
کرونا

8-در راستای خلوت نمودن

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید